Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Aktualności

Złota Kula

16-05-2008

Z przyjemnością informujemy, iż nagrodę Złotej Kuli w 2008 roku Wrocławska Izba Gospodarcza przyznała prof. dr hab. Alicji Chybickiej. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w dniu 19-05-2008 r. we wrocławskim Ratuszu.

„Pani profesor Alicja Chybicka jest osobą zasługującą ze wszechmiar na ogromny szacunek i uznanie za swoją pracę i poświęcenie na rzecz chorych na cięzkie choroby dzieci. Swoją postawą zaangażowanego lekarza, podpartą rzetelną wiedzą i możliwościami współczesnej medycyny, nie tylko leczy ale też uzdrawia duchowo. Buduje w kontaktach z chorymi dziecmi bliską więź i rodzinne zaufanie. W sytuacjach kiedy zawodzą praktykowane metody i środki lecznicze, Pani profesor Chybicka nigdy nie poddaje się i nie opuszcza swoich dzieci, szukając radości dla każdej chwili ich życia. Pani profesor odnalazła w służbie dla małych pacjentów wielką pasję życia za którą ją wszyscy bardzo szanujemy.”


dr MACIEJ ŁAGIEWSKI


Nagroda Złotej Kuli przyznawana jest od 1997 r., a jej laureatami są osoby wybitne, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Wrocławia i jego mieszkańców, oraz posiadają nieposzlakowaną opinię. Mając na uwadze wspomniane aspekty prof. dr hab. Alicja Chybicka jest idelaną kandydatką do wspomnianej nagrody.

Działalność naukowa Profesor dr hab. Alicji Chybickiej koncentruje się na hematologii, onkologii, przeszczepianiu komórek macierzystych i terapii genowej oraz immunologii nowotworów wieku dziecięcego. Od 2000 roku do chwili obecnej pelni funkcję kierownika Katedry i Kliniki Onkologii I Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Pani profesor jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Otrzymała między innymi nagrodę I stopnia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za pracę habilitacyjną, liczne nagrody J.M. Rektora AM we Wrocławiu, Medal 50 - lecia Akademii Medycznej we Wrocławiu i Medal Zasłużonego w działalności charytatywnej. W 2001 roku odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2006 roku Pani prof. dr hab. Alicja Chybicka otrzymała tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. W tym roku może dołączyć do wyżej wymienionych wyróżnień Nagrodę Złotej Kuli.

Patroni:

   
   

 

 

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.