Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Biała Lista

Jednym z podstawowych zadań, jakie stawia sobie WIG, jest normalizacja życia gospodarczego, a także jego dynamiczny rozwój, promowanie biznesu i dobrego obyczaju kupieckiego. W tym celu stworzony został specjalny program wspierania przedsiębiorczości „Biała Lista”.


Program Biała Lista jest projektem zasadniczo różniącym się od dotychczasowych przedsięwzięć służących dostarczaniu informacji o wiarygodności podmiotów gospodarczych. Podstawowa różnica to pozytywny charakter zawartych w bazie informacji. Oznacza to, że umieszczone w niej firmy poddały się weryfikacji i zostały uznane za wiarygodne. Kolejną istotną różnicą jest powszechna dostępność do bazy wiarygodnych podmiotów oraz możliwość ich prezentacji na stronie www.bialalista.pl.


Istotnym elementem funkcjonowania Programu „Biała Lista” jest uroczyste wręczenie certyfikatów programu przedsiębiorcom, którzy zgłosili swój akces do programu oraz pozytywnie przeszli proces weryfikacji a także uczestniczenie w eventach organizowanych przez Wrocławską Izbę Gospodarczą.

 

Firma, której został przydzielony certyfikat “Białej Listy” może posługiwać się w korespondencji oraz umieścić na stronie internetowej logo programu.

Potwierdzenie wiarygodności

Gazeta Finansowa, 13-19 maja 2011 r.

Certyfikat usługi lub produktu to dokument przyznawany przez niezależną instytucję, zaświadczający o poziomie wykonywanych usług lub produkowanych towarów. Potwierdza on wartość i wiarygodność handlową przedsiębiorstwa. Certyfikacja firm jest więc odpowiedzią powstałą w wyniku pojawienia się rynkowych potrzeb uwiarygodnienia przedsiębiorstw, zarówno wśród producentów, jak i konsumentów.

 

Ewa Pawlak – Posiadanie certyfikatów w dobie wolnej konkurencji stało się istotne w budowaniu wizerunku firmy i wzmocnienia jej pozycji na rynku. Nie ulega wątpliwości, że certyfikaty dedykowane są przedsiębiorstwom, których kierownictwo docenia rolę wiarygodnego wizerunku firmy oraz długofalowe korzyści wynikające z większego zaufania, jakim obdarzają przedsiębiorstwo jego partnerzy i klienci.
Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości uzyskania certyfikatu potwierdzającego wiarygodność firmy. Spółki wybierają rodzaj certyfikacji w zależności od profilu firmy i tego jakie atuty chcą pokazać swoim kontrahentom. Ważne jest, aby wiedzieć, iż certyfikaty wydawane są z reguły na oznaczony okres (np. 1 rok, 2 lub 5 lat) i przynoszą korzyści wyłącznie w okresie, gdy firma je posiada. Utrata certyfikatu z powodu przedawnienia lub złamania ustalonych zasad postrzegana jest negatywnie i kojarzy się ze spadkiem jakości usług świadczonych przez daną firmę.
Proces certyfikacyjny wymaga zastosowania procedur i wykazania się odpowiednią dokumentacją, więc należy pozytywnie przejść przez gruntowny proces weryfikacji i selekcji. W celu uzyskania certyfikatu należy także onieść wydatki na zaplanowanie, opracowanie oraz wdrożenie odpowiedniego systemu jakości.
Interesujące jest prześledzenie korzyści wynikających z posiadania certyfikatów. Posiadanie certyfikatu jakości i świadczy o wiarygodności danej firmy i zwraca uwagę potencjalnych klientów, udowadnia też, że firma spełnia pewne standardy (normy), przestrzega reguł biznesowych i jest godnym partnerem lub dostawcą/usługodawcą oraz zwiększa siłę reklamowania i promowania swojego przedsiębiorstwa poprzez znak graficzny programu certyfikacyjnego. Ponadto wiele firm certyfikacyjnych feruje pakiet wsparcia marketingowo-edukacyjnego, czyli rozwiązania wspomagające budowanie pożądanego wizerunku.


Autorka jest dyrektorem ds. Współpracy, Marketingu i PR Multispektrum Sp. z o.o. Centrum Finansowo-Kredytowe

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.