Alternative content

Get Adobe Flash player

Strona główna Aktualności Działalność Statut Władze Kontakt Członkostwo

Wrocławskie Ikony Biznesu

 

       Ikony Biznesu to kolejny już społeczny program Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Ma on, podobnie jak poprzednie inicjatywy, pośrednio wpłynąć na polską gospodarkę, a ta opiera się na tych, którzy wytwarzają produkty, dostarczają usługi i płacą podatki. Ale tworzą też rynek pracy i konsumentów. Uważamy, że wszystkie działania, które wyróżniać będą aktywnych przedsiębiorców; które kierować będą na nich społeczną uwagę, są niezwykle gospodarce potrzebne.

 

       Prezydent RP Bronisław Komorowski mówi o przypadającym na ten rok 25-cioleciu „przemian ustrojowych” w Polsce. My przedsiębiorcy pozwalamy sobie rozwinąć te słowa o … i transformacji gospodarczej”.

 

       Program Ikony Biznesu wyróżniać ma tych przedsiębiorców, którzy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali już w tym okresie i do dziś swoją aktywność kierują na biznes. Bo to Oni nie wahali się zaryzykować w jakże niepewnych czasach. Inwestowali swoją pracę oraz wszystkie, choć często skromne środki. Rozwinęli swoje firmy, przetrwali zderzenie z otwartym, wolnym rynkiem Europy i kapitałem zachodnich koncernów. Przez lata pracy zdobyli największe doświadczenie w biznesie. Trzeba Ich doświadczenie wykorzystać, bo jest w nim wielki potencjał. Trzeba ich wyróżnić. W specjalnym wydawnictwie pt. Księga Ikon Biznesu będą też mogli opowiedzieć o swojej drodze do sukcesu. Ta wiedza to wielki dar.

 

       W całej historii, tylko w krajach takich jak Polska, nastąpiło coś takiego jak transformacja gospodarcza. W Polsce mieliśmy powrót do demokracji i wolnego rynku. Tu też był ten moment w historii, gdzie nagle powstawały firmy, i tu byli ludzie, którzy te firmy tworzyli. W Niemczech, Anglii nie można by było ich odszukać w kontekście żadnego, historycznego okresu, bo tamte firmy powstawały w rozległym czasie. A tu , u nas, w krótkim okresie końca lat 80-tych i początku 90-tych powstało tysiące firm. Nowych, początkujących.

 

       To będzie wyjątkowe, bo historyczno - jednostkowe wydawnictwo. Nie było do niego okazji wcześniej i oby nie było już nigdy, by już nigdy nie trzeba było budować gospodarki od nowa. I dlatego też trzeba pamiętać tych pierwszych. Chcemy temu nadać rangę, bo beneficjenci księgi Ikon Biznesu przetrwają na wieki, choćby w annałach Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jako przykładni ludzie sukcesu, jako wyjątkowi Polacy.

 

 

Kryteria nominowanych do tytułu/nagrody to :

 

1. Miń 20 letnia udokumentowana aktywność gospodarcza w sektorze prywatnym.
2. Relatywne do branży przychody przez cały okres działalność
3. Pozycja branżowego/sektorowego lidera na lokalnym rynku
4. Niekaralność za przestępstwa umyślne
5. Relatywne do branży wysokie zatrudnienie
6. Uregulowana sytuacja prawna i majątkowa przedsiębiorstwa
7. Brak zaległości publiczno-prawnych
8. Aktywność społeczna

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Aktualności
Dzień Przedsiębiorcy – rozpoczęcie ...
19-10-2015


Gala Ikony Biznesu – Wrocław
15-09-2015


Ikony Biznesu
29-04-2015
Pierwsze obrady Kapituły Wroclawskich Ikon Biznesu. 17.04.2015

Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu
23-04-2015


Ważne! Użytkowanie Wieczyste.
22-04-2015


Ikony Biznesu
16-03-2015
Kapituła Wrocławskich Ikon Biznesu

Ikony Biznesu
13-03-2015
Ikony Biznesu w mediach

Ikony Biznesu-Wrocław
04-03-2015
Patronat Wrocławskich Ikon Biznesu

10-ta Biała Lista
14-10-2013


ZŁOTA BIAŁA LISTA
23-09-2013


Linki

Urząd Miejski WrocławiaUrząd Marszałkowski Województwa DolnośląskiegoUrząd Wojewody Dolnośląskiego
Nasze serwisy

Biala Lista WBM
Wyszukiwanie

Serwis zbudowany w oparciu o sCMS | Mapa serwisu
Strony www tworzone w oparciu o sCMS są zgodne ze standardami CSS, XHTML
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2007 Wrocławska Izba Gospodarcza
Powered by sCMS ver 1.2, http://scms.4net.pl
 
Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.